hello@pillovely.com
Artykuły
Posted in

Kolorowe, puchate, gładkie i wzorzyste czyli najnowsze trendy w poduszkach dekoracyjnych

Posted in

Kolorowe, puchate, gładkie i wzorzyste czyli najnowsze trendy w poduszkach dekoracyjnych

Nie wyobrażamy sobie bez nich nocy, długich i męczących podróży czy popołudniowej drzemki.

Poduszki, niby taka zwykła rzecz ale może pięknie odmienić nasze wnętrza. Skąd się tak naprawdę wzięły?

Poduszki mają długą historię, były używane przez prawie wszystkie osiadłe ludy w celu poprawy jakości życia. Początkowo były używane głównie przez bogatych, znaleziono je w grobach starożytnego Egiptu. Trudności złożonych technik barwienia i szycia poprowadziły do rozwoju poduszek jako formy sztuki, z wysoko dekorowanymi poduszkami stającymi się cennymi towarami najpierw w Chinach, a później w średniowiecznej Europie. Rewolucja przemysłowa spowodowała masową produkcje dekorowanych tekstyliów i dekorowane poduszki stały się powszechne w milionach domów.

Botanika czyli powrót do natury

Im dłużej spędzamy czasu w betonowych dżunglach, tym bardziej tęsknimy do tej prawdziwej dżungli, pełnej roślinności, dzikich zwierząt i kolorowych ptaków. Wszystkie te motywy są jak najbardziej pożądane w tym roku. Poduszka tropic beige i monsti black z naszego sklepu świetnie wpasują się w ten trend.

Glamour na salonach

Wyszywane koralikami, perełkami i cyrkoniami, oraz te ze złotymi i srebrnymi akcentami w stonowanej kolorystyce. Poduszki w tym stylu nadają naszemu wnętrzu elegancji i szyku. Ważny jest też oczywiście materiał. Najlepiej żeby to był welur czy zamsz.

Przytul mnie, czyli pluszowe i mięciutkie

Są przyjemne w dotyku i nadają wnętrzu prawdziwie przytulnego charakteru. Będą świetne również do popołudniowej drzemki. W kolorowej wersji świetnie sprawdzą się w pokojach dziecięcych.

Frędzle i pompony czyli retro

Musimy pamiętać by nie ułożyć ich zbyt wiele w jednym miejscu ponieważ same frędzle czy pompony są wystarczającym ozdobnikiem. W wersji klasycznej ozdabiają boki poduszki. Bardziej ekstrawaganckie modele są udekorowane frędzlami od góry do dołu. 

Poduszki plecione

Ich największą zaletą jest to, że mogą mieć przeróżne kształty i kolory. Fantastycznie uzupełniają dziecięcy pokój. Nawet najbardziej z pozoru nudne wnętrze, są w stanie całkowicie odmienić. W naszym sklepie znajdziesz ich całe mnóstwo w różnych formach i kolorach.

Klasyka gatunku, czyli kratka i paski

Popularne wzornictwo z lat 70-tych i 80-tych wciąż jest na fali. Do wnętrz które potrzebują klasycznej odmiany, obroni się nawet na najbardziej nowoczesnych meblach.

KOSZYK 0