hello@pillovely.com
Artykuły
Posted in

Czym wypełnić poduszkę?

Posted in

Poduszka – ulubiony dodatek większości z nas. Któż z nas nie lubi położyć swojej zamyślonej i ciężkiej głowy po ciężkim dniu na miękkiej podusi. Chyba trudno będzie znaleźć wyjątek…

Każdy lubi przyozdobić sobie salon poduszkami dekoracyjnymi ale co z ich wypełnieniem? Czym zatem wypełnić poduszkę, aby można ją było długo i komfortowo użytkować? O tym możecie przeczytać w naszym artykule. Gorąco zachęcamy do jego lektury! Gotowi?

Naturalne wypełnienie poduszki

W dobie zdrowego stylu życia, wielu z nas poszukuje także naturalnych materiałów do wypełnienia poduszek. Wśród tego rodzaju wypełnienia należy wypełnić pierz i puch. Jednak wielu z nas nie potrafi odróżnić tych materiałów, a wielu producentów oferuje również wypełnienie mieszane.

Tego typu wypełnienie ma wiele plusów, a przede wszystkim dostosowuje się do ciężaru i kształtu głowy. Ponadto zapewnia ono uczucie miękkości, co dla wielu z nas jest warunkiem komfortowego snu. Dodatkowo wypełnienie z pierza lub puchu gwarantuje doskonały przepływ powietrza, co zapewnia wygodne użytkowanie poduszki zarówno w upalne, jak i mroźne dni.

Naturalne wypełnienie ma także minusy. Jedną z nich jest cena. Niestety syntetyczne ich odpowiedniki są o wiele tańsze. Nie są one także właściwe dla alergików, a utrzymanie ich czystości także bywa trudne.

Wypełnienie syntetyczne poduszki

Oprócz naturalnego wypełnienia poduszek na rynku dostępne jest także wypełnienie syntetyczne. Jego zaletą jest atrakcyjna cena, o wiele niższa w porównaniu z wypełnieniem naturalnym. Na rynku dostępne są różnorodne warianty cenowe, a każdy klient może znaleźć produkt idealnie dostosowany do oczekiwań i potrzeb.

Jednym z najpopularniejszych wypełnień syntetycznych jest wypełnienie poliestrowe. Przede wszystkim taka poduszka będzie odporna na gniecenie, co zapewni trwałość jej użytkowania. Ponadto jest odporna na wyciąganie i tarcie. Ponadto jest odporna na wysokie temperatury. Takie wypełnienie jest łatwe w pielęgnacji, gdyż nie wchłania brudu, a także jest odporne na jego osiadanie. Z tego względu idealnie nadaje się dla alergików.

Kolejnym cenionym wypełnieniem syntetycznym są kulki silikonowe. Posiadają one takie same zalety, jak wypełnienie poliestrowe. Różnica pomiędzy takim wypełnieniem, a wypełnieniem poliestrowym polega na kształcie włókien. W tym przypadku mają one kształt kulek o odpowiednim skręcie, który zapewnia odpowiednią przestrzeń między nimi. Takiemu układowi kulek poduszka zawdzięcza swoją sprężystość.

Kolejny materiał syntetyczny wart zainteresowania to włókna silikonowe, na których po powiększeniu można zauważyć kanaliki powietrzne wypełnione powietrzem. Dzięki nim wypełnienie poduszki jest miękkie, sprężyste, a do tego lekkie. Poduszki wypełnione włóknami silikonowymi są sprężyste, delikatne i antyalergiczne.

Wypełnienie naturalne czy syntetyczne?

Wybór pomiędzy wypełnieniem naturalnym i syntetycznym zależy od naszych indywidualnych preferencji. Jednakże osoby będące alergikami bezwzględnie powinny wybrać drugi rodzaj wypełnienia.

KOSZYK 0