hello@pillovely.com
Artykuły
Posted in

Dodatki mają wielką moc

Posted in

Nadaj wnętrzu niepowtarzalny charakter

Co nadaje wnętrzom niepowtarzalny charakter i tworzy ich klimat? Co pozwala wyjść poza rutynę, przełamać schematy i stworzyć oryginalne cztery kąty? Co sprawia, że po ciężkim dniu przekraczając próg naszego mieszkania od razu poprawia się nam nastrój?

Na pewno nie jest to, choćby nie wiem jak, przemyślany i funkcjonalny układ wnętrza, ani perfekcyjnie dobrana gama kolorystyczna. Choć te rzeczy są niezwykle ważne to nie znaczy, że można zapominać o dodatkach. To właśnie one mają wielką moc! A bez nich wnętrze byłoby zimne i nijakie. To właśnie odpowiednio dobrane dodatki tworzą klimat miejsca. Wystarczy, że w nowo urządzonym domu bądź mieszkaniu na ścianie powiesimy fotografie, w kącie ustawimy zegar, na stoliku położymy świece, a na sofie poduszki dekoracyjne, a już takie wnętrze nabiera życia i wreszcie z nijakiego i zimnego staje się niebanalne i przytulne, po prostu NASZE!

Forma i kolor dodatków

Decydując się na dodatki, należy zwrócić uwagę na ich formę i kolor. Warto dobrze przemyśleć ich wybór, tak aby pasowały do wnętrza, jednocześnie oddając nasz charakter i upodobania.

Zadbaj o detal

Można mieć wyremontowane mieszkanie czy nowy dom, ale bez dodatków zawsze będzie w nim czegoś brakowało – będzie wydawał się pusty. Nie chodzi też o nadmierną ilość rzeczy, sprawiającą wrażenie nieładu czy chaosu, ale o ten ostatni etap urządzania mieszkania – wybór detali, takich jak obrazy, świece, lampy czy poduszki dekoracyjne.

Poduszki dekoracyjne

Jeśli Twoje pomieszczenie jest niewielkie, najlepiej sprawdzą się naturalne, pastelowe tkaniny. Do większych pomieszczeń lepiej wybrać poduszki w duże i wyraziste wzory, które staną się centralnym elementem pomieszczenia. Jeśli wnętrze jest minimalistyczne dobrym wyborem będą jednobarwne materiały, które dopełnią wystrój wnętrza. Pamiętaj, żeby do chłodnych barw dobierać cieplejsze dodatki i analogicznie. Warto zachować równowagę, tak aby czuć się komfortowo.

KOSZYK 0