hello@pillovely.com
Artykuły
Posted in

Jaki kolor poduszek do brązowej kanapy?

Posted in

Salon bez kanapy nie istnieje podobnie, jak kanapa bez poduszek. Te dwa elementy są tak ze sobą zżyte, że nie może być inaczej. Oprócz tego, że poduszki mają nam zapewnić wygodne oparcie i komfort dla naszych pleców, to mają również ożywić salon i ma się rozumieć naszą kanapę. Kanapy dostaniemy obecnie w całej gamie kolorystycznej, a co jeśli już ją mamy i to w kolorze brązowym? Zastanawiałeś się jaki kolor poduszek będzie pasował do brązowej kanapy?

Zapoznaj się z naszym artykułem, potem zapraszamy Cię do zapoznania się z nasza ofertą poduszek dekoracyjnych.

Brąz to „kolor ziemi”, jest spokojny i stonowany. W otoczeniu takiej gamy kolorów poczujemy ciepło i spokój. Jeżeli nasz salon urządzony jest w podobnej kolorystyce, łącznie z sofą, możemy wprowadzić do niego odrobinę koloru, który doda wyrazu, ale nie zaburzy spokoju i ciepła całego wnętrza. Jak to mądrze zrobić ? Poduszki będą strzałem w dziesiątkę. Jaki zatem kolor poduszek do brązowej kanapy będzie odpowiedni?

Brązowa kanapa – jakie poduszki

Brązowa kanapa – jakie poduszki

Bardzo często jest tak, że jak brązowa kanapa to i brązowe meble czy dodatki, wtedy nasz salon zostaje w jednej kolorystyce. Jest ona piękna i bardzo dostojna, bo jest to kolor który napawa nas spokojem. Brązowa kanapa jest fantastyczną bazą do poduszek dekoracyjnych, bo to właśnie dzięki nim możemy delikatnie odmienić pomieszczenie. Warto wiedzieć, jaki kolor poduszek będzie pasował do brązowej kanapy, wtedy możemy je łączyć i wymieniać do woli. Najlepiej naszą brązową kanapę zestawić z „kolorami ziemi”. Są to wszystkie odcienie beżu, ciepłego brązu i przygaszonej zieleni. Każdy z tych kolorów daje poczucie bezpieczeństwa i stwarza przytulna atmosferę w domu. Każdy z tych kolorów ma całą gamę odcieni. Brązowa kanapa bardzo ładnie będzie łączyć się z poduszkami w kolorze oliwkowym, kawowym, jasnym beżu, żółcią, czerwienią, kolorem pomarańczowym, pistacjowym, miętowym czy khaki. Delikatności i romantyzmu nada kolor pudrowego różu. Kolory na które trzeba uważać to szary i czarny. Musimy być ostrożni w zestawieniu tych kolorów.

Brązowa kanapa – najczęstsze błędy przy wyborze koloru poduszek

Błędem jest, kiedy do brązowej kanapy dobierzemy taki sam kolor poduszek. Nie dobrze wygląda również, kiedy leżą na niej poduszki w zbliżonym odcieniu. Kanapa staje się wtedy monotonna, a nie o to chodzi. Aby „pokazać ją salonowi” wystarczy dobrać poduszki o odmiennym odcieniu brązu , które będą się od siebie różnić nie tylko jasnością ale też barwą nasycenia. Wszystko będzie wyglądało pięknie i bardzo efektownie.

Kanapa to często najbardziej wyeksponowany mebel w naszym salonie. Brązowa kanapa tym bardziej będzie królowała, ponieważ jest to mocny kolor, który ciężko „wtopić” w tło, dlatego warto jej poświęcić troszkę więcej uwagi. Kiedy już odkryjemy jaki kolor poduszek do brązowej kanapy będzie nam najbardziej odpowiadał, odpłaci nam ona przytulnym miejscem do odpoczynku. A jak widzicie sami, jeżeli chodzi o dobór kolorowych poduch, mamy w czym wybierać.

Mogą Cię zainteresować:

KOSZYK 0