hello@pillovely.com
Artykuły
Posted in

Dywan w pokoju alergika. Czy to możliwe?

Posted in

Wielu rodziców podczas urządzania pokoju dziecięcego, zastanawia się jaki dywan będzie najlepiej pasował do ścian, wystroju i oczywiście samego właściciela pokoju. Jednak kiedy okazuje się, że nasz mały lokator jest alergikiem, sprawa zaczyna się komplikować. Rodzice często rezygnują wtedy z dywanów, wykładzin a nawet firan, zasłon czy poduszek. Ale czy naprawdę jest tak, że alergik nie może cieszyć się mięciutkim dywanem w swoim małym królestwie?

Nawet gdy nasza pociecha ma alergię na kurz i roztocza, brak dywanu nie gwarantuje zmniejszenia objawów alergii.

Jak wynika z wielu przeprowadzonych badań, dywan nie zwiększa częstości występowania ani nasilenia astmy, ani alergii u dzieci i dorosłych. Z punktu widzenia astmy i alergii dobrze utrzymany dywan jest bezpieczny.

Jaki dywan zatem wybrać do pokoju alergika?

Przy wyborze dywanu dla alergika największe znaczenie ma materiał. Osoby uczulone, nie tylko na kurz czy roztocza, ale także na pyłki kwiatów, traw czy astmatycy, powinny unikać dywanów z włókien naturalnych. Nie korzystnym wyborem będą również dywany z długim włosiem czy dywany typu „shaggy”, z włosiem gęstym i jednocześnie długim. Najlepszym rozwiązaniem będą dywany bądź też wykładziny syntetyczne które nie zawierają białek, celulozy i nie pochłaniają wilgoci. Podobne właściwości posiadają również dywany bawełniane. Jako jedyne z naturalnych są polecane osobą uczulonym.

Dywan już kupiony, a co z czyszczeniem?

Kupując dywan, zainteresować się produktami, które posiadają certyfikat niemieckiego Stowarzyszenia na Rzecz Dywanów Przyjaznych dla Środowiska.

Jednak najważniejszą rzeczą, jest częste odkurzanie dywanu przy użyciu odkurzaczy z filtrem wodnym. Dzięki temu roztocza nie będą unosić się w powietrzu.

Dobrym pomysłem w okresie zimowym jest wietrzenie dywanu, bowiem niska temperatura zabija roztocza oraz bakterie.

Po produkty skierowane dla alergików zapraszamy na: https://pillovely.com/oferta/dywany/

KOSZYK 0