hello@pillovely.com
Artykuły
Posted in

Najmodniejsze rośliny do domu

Posted in

Zielone akcenty w domu? Nic prostszego. Z pomocą przychodzą rośliny doniczkowe. Najważniejsza rzecz, o jakiej trzeba pamiętać, to wybranie roślin zgodnie z warunkami panującymi w pomieszczeniu.

Nie zastąpioną rośliną już od kilku sezonów jest Monstera. Dodatkowo ten motyw występuje już praktycznie wszędzie – na tapetach, poduszkach, pościeli czy zasłonach. Monstera nie jest trudna w pielęgnacji. Wymaga umiarkowanego podlewania – w lecie 1-2 razy w tygodniu, a zimą nawet rzadziej. Toleruje zarówno stanowisko jasne, jak i półcieniste, nie lubi jedynie bezpośredniego słońca, które przypali jej liście.

Następnym hitem zieleni są palmy. Palmy bywają kapryśne, po przyniesieniu z domu trzeba dać im trochę czasu na oswojenie. Źle znoszą przelewanie, szybko gniją im korzenie. Ale kiedy wreszcie się nauczymy się pielęgnacji palm i przyjmą się w nowym środowisku, ich uprawa jest faktycznie łatwa i przyjemna, a do tego zdobią wnętrze i szybko rosną.

Sukulenty. Idealne rośliny dla zapominalskich, których nie trzeba specjalnie podlewać i o nie dbać. Sukulenty wybaczają dłuższe przesuszenie, ale nie całkowity brak opieki. Najpopularniejsze gatunki to Aloes, Agawa i kaktusy.

Mech chrobotek. Absolutna nowość jeśli chodzi o żywą dekorację. Najpopularniejsze zestawienie to chrobotek w ramce. Nie wymaga on podlewania ponieważ sam pobiera wodę z powietrza, jednak aby tak się stało wilgotność w pomieszczeniu musi utrzymywać się na poziomie powyżej 40% . Wspaniale się prezentuje i pomoże dopełnić nie jedną aranżację.

Kawowiec. Krzew kawowca, nawet w swojej miniaturowej wersji potrzebuje jasnego i ciepłego miejsca, jednak bez bezpośredniego światła słonecznego. Dobrze więc ustawić go niedaleko okna, ale nie bezpośrednio na parapecie. W sezonie letnim musimy go mocno podlewać, jednak nadmiar wody zbierający się w podstawce doniczki od razu usuwamy, gdyż przesadna wilgotność ziemi nie wpływa dobrze na rozwój rośliny. Od czasu do czasu można ją też spryskać wodą, ponieważ roślina ta lubi wilgotne powietrze.

KOSZYK 0