hello@pillovely.com
Artykuły
Posted in

Jak wybrać najlepsze meble do twojego salonu?

Posted in

Jak wybrać najlepsze meble do twojego salonu?

Salon, miejsce w którym spędzamy dużo naszego wolnego czasu. Meble które do niego dobierzemy, powinny nie tylko być funkcjonalne, ale również dobrze się prezentować. Salon to często miejsce spotkań rodzinnych, relaksu a czasem również miejsce pracy.

Zanim przystąpimy do wyboru mebli musimy wybrać styl w jakim będzie się prezentować.

Stylem który zawsze się obroni jest styl klasyczny. Najlepiej sprawdzi się w przestronnych i dobrze doświetlonych pomieszczeniach. Masywnie wykonane komody czy stylizowane regały świetnie wpasują się w ten klimat. Jeśli salon ma pełnić również funkcję jadalni to duży stół z rzeźbionymi krzesłami z pewnością się przyda. Natomiast jeśli będziemy pić w nim tylko kawę to postawmy na niewielką ławę. Pamiętajmy także, że salony w których mają nocować goście powinny być wyposażone rozkładaną sofę.

Drugim popularnym stylem jest styl nowoczesny. Charakterystyczny dla tego stylu jest minimalizm. Kupujemy tylko te meble które faktycznie są nam potrzebne, czyli przeważnie jest to kanapa, ława, stolik pod tv i ewentualnie jakaś komoda. Nie ma tu miejsca na zbędne witryny czy półki. Meble do salonu powinny mieć zdecydowany kolor. Nie bójmy się intensywnych odcieni, które wizualnie ożywiają wnętrza. Barwy mają szczególne znacznie w przypadku niewielkich pomieszczeń.

Wybierając barwy mebli możemy kierować się uniwersalną zasadą. Do jasnych ścian wybieramy meble w kontrastowych kolorach. Z kolei do ścian o intensywnej barwie wybieramy meble jasne i bardziej stonowane.

Meblem który pięknie się prezentuje w każdym salonie jest biblioteczka bądź też zwykły regał na książki. Jeśli któryś z naszych domowników jest molem książkowym, to ten mebel z pewnością będzie cieszył oko. Nie może również zabraknąć wygodnego fotela. W tej chwili królują na salonach tzw. uszaki. Są to duże, zaopatrzone w wygodne oparcie fotele do których możemy też dobrać podnóżek aby odpoczynek był jeszcze przyjemniejszy.

Meble skandynawskie, czyli tapicerowane narożniki, sofyfotele w szerokiej palecie kolorów. Na tle innych mebli wyróżniają się lekkością i zgrabnym kształtem. Większość dostępnych modeli ma wysokie nóżki i pikowane oparcia, które nawiązują do klasycznego wzornictwa lat 50. i 60. Dzięki swoim nie wielkim rozmiarom wpisują się w klasyczne jak i nowoczesne wnętrza. Jeśli w naszym salonie potrzebujemy dużo miejsca do przechowywania, zdecydujmy się na meblościankę. Mając do wyboru kilka segmentów z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Możemy również urządzić salon w stylu mieszanym. Jednak musimy uważać aby nie stworzyć wrażenia chaosu. W naszym sklepie na pewno znajdziesz kilka ciekawych propozycji które odmienią twój salon.

KOSZYK 0