hello@pillovely.com
Artykuły
Posted in

Jak urządzić małe mieszkanie?

Posted in

Jak urządzić małe mieszkanie?

Nie zależnie od tego, czy dysponujemy dużym czy też małym metrażem, to urządzić się nigdy nie jest łatwo. A co zrobić jeśli każde miejsce w naszym domu jest na wagę złota?

Salon z otwartą kuchnią jest świetnym rozwiązaniem, jednak jest wielu przeciwników tego pomysłu, gdyż uważają, że wiele elementów kuchennych psuje cały wystrój. Jest na to sposób, bowiem nie chciane elementy możemy zamaskować. Praktycznie większość sprzętów można zabudować i wyglądają one tak samo jak reszta mebli. Jeżeli chodzi o zapachy (nie zawsze przyjemne jak np. zapach spalenizny) unoszące się w kuchni, pomoże się ich pozbyć dobry okap.

Podłoga w każdym pomieszczeniu powinna być taka sama za wyjątkiem oczywiście łazienki.
Jeżeli wszędzie będziemy mieli położoną taką samą podłogę to nasze mieszkanie będzie wydawało się większe.

Schowki, szafy i zabudowy

Innym praktycznym rozwiązaniem w małym mieszkaniu jest zabudowanie przestrzeni pod schodami szafą lub schowkiem.  Urządzając małe mieszkanie lepiej zastosować jedną dużą, pojemną szafę niż kilka mniejszych bo to również powiększy przestrzeń. Wielu producentów oferuje możliwość samodzielnego projektowania wnętrza szaf – warto z niej skorzystać i z góry przewidzieć miejsce na odkurzacz czy deskę do prasowania.

Łazienka

Mając mało miejsca nie decydujmy się na wannę. Kabina prysznicowa nie tylko zajmie nam mniej miejsca, ale jest również bardziej ekonomiczna. Możemy wybrać taką bez brodzika, dzięki temu podłoga zyska kilka dodatkowych centymetrów. Meble powinny być podwieszane a umywalka w miarę jak najmniejsza.

Jakie kolory do małych wnętrz?

Aby powiększyć optycznie nasze mieszkanie decydujmy się tylko na kolory jasne, pastelowe. Małe wnętrza urządzone w kolorze bieli, jasnych beży lub jasnych szarości wydadzą się znacznie bardziej przestronne.

Oświetlenie i dodatki

Równie ważny jest dobór oświetlenia. Za pomocą kinkietów, punktowych lamp halogenowych lub zestawów diodowych schowanych np. we wnękach na ścianie lub w podwieszanym suficie możemy zaakcentować wybrane elementy wystroju wnętrza. Jeżeli chodzi o dodatki świetnie sprawdzą się lustra na ścianach które też dadzą wrażenie przestronności. Pamiętajmy, aby nie przesadzić z ilością obrazów na ścianach, kolorowych poduszek czy też innych bibelotów które mogą sprawiać wrażenie bałaganu.

KOSZYK 0