W jaki sposób czyścić kanapy i sofy w naszym domu aby służyły nam przez wiele lat? - Pillovely
hello@pillovely.com
Artykuły
Posted in

W jaki sposób czyścić kanapy i sofy w naszym domu aby służyły nam przez wiele lat?

Posted in

W jaki sposób czyścić kanapy i sofy w naszym domu aby służyły nam przez wiele lat?

Chociaż meble które mamy w naszym domu są często wykonane z materiałów wodoodpornych i plamoodpornych to i tak musimy pamiętać o regularnym ich czyszczeniu. Kurz, naskórek i wiele innych rzeczy, każdego dnia osiada na wszystkim co nas otacza w domu.

Domowe sposoby na czystość

Kanapę z tradycyjną tapicerką materiałową można myć wodą wymieszaną z płynem do mycia naczyń lub proszkiem do prania – to dobry sposób na odświeżenie materiału. Przy dużych zabrudzeniach można też użyć wody wymieszanej z sodą oczyszczoną. Rogówki czy kanapyweluru należy z kolei czyścić mieszanką wody i amoniaku, przecierając materiał zgodnie z kierunkiem ułożenia włosa. Następnie włosie należy przeczesać miękką szczotką i osuszyć delikatnie suszarką. Jeśli chodzi o tkaninę hydrofobową, to w przypadku rozlania na nią czegokolwiek najpierw odsączmy rozlany płyn przy pomocy ręcznika jednorazowego. Kolejnym krokiem powinno być naniesienie odrobiny wody (np. z użyciem gąbki) i ponowne użycie ręcznika jednorazowego.

Jak pozbyć się plam z herbaty, kawy czy wina?

Najlepiej usunąć je od razu po zabrudzeniu. Plamy z kawy i herbaty można usunąć przemywając tapicerkę roztworem kwasku cytrynowego i wody (5-10% roztwór). Następnie tapicerkę warto przeprać proszkiem do prania rozpuszczonym w wodzie.

Plamy z wina również można usunąć roztworem kwasku cytrynowego. Jednym z babcinych sposobów na plamy z wina jest też polanie plamy białym winem wytrawnym, a następnie wodą. Po tych zabiegach zabrudzenie należy przetrzeć wilgotną ściereczką i wysuszyć.

Roztocza i bakterie, co zrobić aby je niwelować?

Jeśli chcemy być pewni, że nasze miejsce odpoczynku wolne jest od bakterii powinniśmy postawić na profesjonalne czyszczenie które oferują zajmujące się tym firmy specjalistyczne. Przy użyciu ciśnieniowych myjek i bezpiecznych dla naszego zdrowia detergentów są w stanie pozbyć się 99,9% zarazków. Koszty takiego czyszczenia wahają się między 150 a 500 zł w zależności od rodzaju powierzchni. Dobrym rozwiązaniem jest zakupienie takiego sprzętu i samodzielne czyszczenie w domu. Na rynku są dostępne również odkurzacze piorące, jednak tutaj trzeba uważać, ponieważ nie każde są wstanie dobrze wyprać nasz mebel a ceny zaczynają się od 500 zł.

KOSZYK 0