hello@pillovely.com
Artykuły
Posted in

Jesienne klimaty, czyli jak odmienić wnętrze dodatkami o dość ponurej porze roku?

Posted in

Jesienne klimaty, czyli jak odmienić wnętrze dodatkami o dość ponurej porze roku

Jesień, pora roku która sprzyja refleksjom i często obniżeniu nastroju. Sprawia, że chętniej spędzamy czas w domu, pod ciepłym kocem w towarzystwie dobrego filmu i ciepłej herbaty.

Aby umilić sobie czas, zanim znów zawita wiosna, spróbujmy odmienić wnętrze w naszym domu aby było pięknie i przytulnie.

Zacznijmy od miejsca spotkań rodzinnych, czyli stołu. Dobrym pomysłem jest  postawienie na blacie dużej patery w kolorze srebra bądź złota. Jej spód warto wyścielić suszonymi liśćmi,  na których ułożysz warzywa i owoce w jesiennych kolorach: dynię, jabłka, gruszki czy też kasztany. Do tego pięknie będzie się komponować bieżnik, najlepiej żeby był z delikatnego materiału w kolorach brązu, złota czy też beżu. Jeśli jednak nie chcemy mieć żadnego obrusu, możemy postawić na ozdobne podkładki np. w kształcie liści lub  serwetki.

Okna, najlepiej zacząć od parapetów. Oprócz donic na kwiaty które możemy dostać we wszystkich jesiennych kolorach (a także pod postacią leśnych zwierząt np. lisa czy wiewiórki) warto ułożyć na parapecie świece oraz romantyczne latarenki. Efekt będzie również dobrze wyglądał z zewnątrz, nadając naszemu pomieszczeniu poczucie ciepła. Oprócz tego, możemy ułożyć na nich również dynie lub wazon z jesienną kompozycją z gałązek suszonych owoców i kwiatów. Samo okno możemy również przyozdobić, przyklejając dekoracyjne naklejki w kształcie jesiennych liści. Oprawą okna mogą być zasłony, najlepiej jednolite w ciemniejszych kolorach aby nie przyćmić aranżacji na parapecie.

Sofa, fotel czy narożnik również nie muszą być nudne. Ozdobne poduszki w jesiennej kolorystyce, kolorowe koce lub narzuta w liście. Przyjemnie będzie się spędzać jesienne popołudnia w takich zestawieniach.

Jeśli chcemy być bardziej kreatywni, sami możemy stworzyć np. girlandę z ususzonych liści, żołędzi czy jarzębiny. Taką girlandę możemy zawiesić na ścianie albo powiesić pod lampą. Fajnym pomysłem jest też wieniec na drzwi wejściowe stworzony np. z żołędzi czy orzechów. Jeśli mamy taras albo ganek, możemy ułożyć dynie różnych wielkości na rogach a obok postawić większe latarenki. Wrzosy w donicach oraz szyszki również świetnie sprawdzą się do jesiennej oprawy. Ozdobne, świecące tzw. cotton bals sprawdzą się np. na balkonie dzięki czemu będzie widoczny z daleka.

Jeśli zalegają nam wiklinowe kosze z wyprawy po grzybach, to wykorzystajmy je i wsadźmy do nich suszone bądź sztuczne gałązki. Taki kosz możemy z powodzeniem postawić np. w przedpokoju bądź sypialni.

Pamiętajmy że drewno świetnie ociepla wnętrza, wszystko co naturalne kojarzy się z jesienną aurą. Kawałki drewna możemy przerobić np. na świecznik a do tego dołożyć trochę ozdobnego mchu. Taki drobiazg możemy przemycić np. w łazience.

Oczywiście jest jeszcze cała masa drobiazgów takich kubki, filiżanki, figurki, zapachowe kadzidełka, obrazki, które również możemy zakupić aby w pełni poczuć jesienny klimat. Możliwości jest wiele, a więc do dzieła. Niech nie zastanie nas ponury nastrój!

KOSZYK 0