hello@pillovely.com
Artykuły
Posted in

Natura w domu, czyli jak wpleść w wystrój domu elementy przyrody

Posted in

Natura w domu, czyli jak wpleść w wystrój domu elementy przyrody

Zacznijmy od ścian. Jeśli chcemy aby wszystko było spójne, pomalujmy ściany w takich kolorach jak ecru, beż czy też szarości. Taka ,,baza’’ pozwoli nam świetnie uzupełnić wnętrze dodatkami aby całość nie była zbyt przytłoczona a wnętrze dawało poczucie ciepła.

Następnym krokiem będą podłogi i drzwi. Powinny być wykonane z drewna, Jeśli chcemy w kuchni, przedpokoju lub łazience położyć płytki – sięgnijmy po te kamienne, granitowe lub po kamień naturalny do wnętrz.

Meble. Drewniane szafy i komody znajdziemy bez problemu w popularnych sklepach meblowych. W roli mebli sprawdzą się też drewniane skrzynki – powieszone na ścianie spełnią rolę półek albo świetnie przechowają dziecięce zabawki. Kosze wiklinowe mogą posłużyć jako gazetnik.

Możemy również wybrać takie, które mają gotowe motywy np. roślin albo piasku, To rozwiązanie tanie i ekologiczne, dobrze wpisujące się w trend inspirowany przyrodą.

W sypialni zamiast tradycyjnego łóżka możemy ustawić drewniane palety a na nich materac. Za nocne szafki mogą robić drewniane pieńki. Takie rozwiązanie nie tylko dobrze się prezentuje, ale jeszcze jest o wiele tańsze w realizacji.

W salonie zamiast zwyczajnego fotela możemy zawiesić huśtawkę wykonaną z naturalnych sznurków. Jest to też świetna opcja na taras czy większy balkon.

Jeżeli jednak wolimy meble tapicerowane, to warto, by zostały obite tkaninami z lnu, płótna lub skórą.

Dodatki?

Tutaj pole do popisu jest ogromne ponieważ coraz bardziej pożądamy rzeczy naturalnych. Dzięki temu nawet zastawę stołową możemy skompletować w roślinnych motywach.

Zasłony z wzorem w liście monstery, fototapety z widokami lasów czy gór. Obrazki, plakaty z roślinami i zwierzętami a w sypialni koniecznie pościel i poduszki w liście lub kwiaty. W zależności od stylu pomieszczenia, bez problemu możemy dobrać coś co nas zainteresuje.

Dodatki wcale nie muszą być kupne, wystarczy, że przejdziemy się do pobliskiego lasu czy parku a tam czekają na nas dary matki natury. Szyszki, liście, gałęzie, kasztany i wiele innych znalezisk które możemy włożyć do wazonu czy też ułożyć na parapecie. No i oczywiście jak najwięcej roślin w domu to podstawa, aby całość wyglądała naprawdę imponująco.

KOSZYK 0