hello@pillovely.com
Artykuły
Posted in

Wybieramy łóżko do sypialni

Posted in

Wybieramy łóżko do sypialni

Wszyscy wiemy jak ważny jest zdrowy sen. Największy luksus, na jaki możemy sobie pozwolić w tej kwestii jest posiadanie sypialni, czyli miejsca relaksu i odpoczynku. Aby nasza sypialnia wspaniale się prezentowała podstawą w niej jest odpowiednie łóżko. Wybór jest ogromny, ale jak wybrać to najlepsze?

Zacznijmy od rozeznania się w wymiarach naszej sypialni. Należy dobrze zmierzyć pokój i zastanowić się, jakie meble sprawdzą się najlepiej. Jeżeli mamy już rozplanowaną przestrzeń, można wybrać szerokość łóżka. Dla jednej osoby powinno być to co najmniej 80 cm, a dla dwóch 140 cm. Im większa szerokość, tym będzie wygodniej. Nie zapominajmy jednak o małej szafce nocnej przy łóżku, aby mieć miejsce na budzik czy ulubioną książkę.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest wysokość powierzchni spania. Standardowym rozwiązaniem będzie łóżko o wysokości posłania do 70 cm, jednak jeśli należymy do osób wysokich warto dobrze wymierzyć odległość siedziska od podłogi.

Wezgłowie

Ten element nie jest konieczny, jednak znacząco poprawia komfort użytkowania łóżka oraz wspaniale się prezentuje. Jest to bardzo przydatne jeśli lubimy wieczorem czytać książki na siedząco lub oglądać filmy. Ochroni także poduszki przed wpadaniem w szczelinę między łóżkiem a ścianą, którą zabezpieczy dodatkowo przed wycieraniem i zadrapaniami.

Ten dekoracyjny element pozwoli podkreślić charakter sypialni bez konieczności zmieniania mebli. Możemy go dobrać kolorystycznie do dodatków, bądź też postawić na bardzo modne w tym sezonie pikowania na tkaninie.

Stelaż

Ten element, mimo że jest niewidoczny, w dużej mierze odpowiada za nasz komfort. Najlepsze są stelaże drewniane wykonane ze sprężystych, lekkich listewek, np. brzozowych, które dopasowują się do kształtu ciała i reagują na zmianę obciążenia, zapewniając wygodę.  Ważne jest, aby listewki rozmieszczone były gęsto bo wtedy ciężar ciała jest odpowiednio rozłożony na całości łóżka.

Przechowywanie

W przypadku łóżek, większość osób po pościeleniu przykrywa je ozdobną narzutą. 

Jeśli jednak dysponujemy mniejszą sypialnią, pozbawioną szafek, odpowiednie będzie łóżko podnoszone do góry z pojemnikiem na pościel. Łóżka z naszej najnowszej kolekcji PILLOVELYsleep zostały wyposażone w dwa duże pojemniki na pościel.
Aby dostać się do pojemnika, należy podnieść materac ze swojej strony łóżka.
Jeśli jednak nie mamy ochoty za każdym razem podnosić łóżka, warto postawić na model z wysuwaną skrytką.

Typy łóżek

Łóżka metalowe

Metal w sypialni? Takie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością w nowoczesnych wnętrzach, a przy okazji wyróżnia się wytrzymałością. Jednak tak wykonane meble do sypialni, nie sprawdzą się w każdym wnętrzu, a jedynie w kilku przypadkach.  Te bardziej finezyjne doskonale zaprezentują się w połączeniu ze stylem romantycznym, a te bardziej surowe z industrialnym, w którym króluje prostota. Dodatkowo ich delikatna rama polecana jest do pomieszczeń o niewielkim metrażu.

Łóżka kontynentalne

To jedno z największych odkryć ostatnich lat. Na szczególną uwagę zasługuje budowa łóżka. Konstrukcja obejmuje skrzynię dolną oraz materac. W skrzyni mogą znajdować się sprężyny bonellowe lub kieszeniowe, które znacznie podnoszą komfort wypoczynku. Zarówno skrzynia, jak i boki materaca obite są zwykle taką samą tkaniną, co przekłada się na estetyczną kompozycję.

Budowa łóżka sprawia, że meble te charakteryzuje wiele zalet. Przede wszystkim ich wysoko umiejscowiona powierzchnia spania, która znajduje się 60-70 cm nad ziemią, jest przyjazna dla starszych osób, których często dotykają problemy ze wstawaniem. Specyficzna konstrukcja zapewnia także dobrą wentylację materaca, co zwiększa jego higieniczność, ułatwia odparowywanie wilgoci i utrudnia wnikanie roztoczy do środka.

Łóżka tapicerowane

Przytulne i komfortowe. Wykonaną z płyty meblowej formę obija się zwykle miękką pianką meblową i pokrywa tkaniną, ekoskórą lub skórą. Tutaj można zaszaleć, bowiem dobór materiałów oraz tkanin jest dowolny. Możemy również bawić się kolorami. Takie łóżko z pewnością ociepli naszą sypialnię, pamiętać jednak trzeba o systematycznym czyszczeniu.

KOSZYK 0