hello@pillovely.com
Artykuły
Posted in

Jak dobrać poduszki dekoracyjne?

Posted in

Okazuje się, że poduszki dekoracyjne pełnia bardzo ważną rolę w naszym wnętrzu. Mogą diametralnie zmienić pomieszczenie i nadać mu nowy design. Poduszki dekoracyjne dostępne są w przeróżnych wzorach czy rozmiarach. Zobacz jak dobrać poduszki dekoracyjne do swojego salonu czy sypialni.

Często nie zdajemy sobie sprawy jaki potencjał mają poduszki dekoracyjne. Jeżeli ich wybór będzie przemyślany, nadamy wnętrzu nowego charakteru i możemy to zrobić w zaledwie kilka minut. Jest jeden warunek- musimy wiedzieć jak to zrobić.

Jak dobrać poduszki dekoracyjne i gdzie je położyć?

Poduszki dekoracyjne mają bardzo szeroki wachlarz opcji jeżeli chodzi o ich umiejscowienie. Aby stały się idealnym dopełnieniem wnętrza nie zawsze muszą one leżeć na kanapie, ale najczęściej tak się właśnie dzieje. I dobrze, bo zwykła surowa kanapa, dzięki ozdobnym miękkim poduszkom, może stać się miejscem, z którego nie będziemy chcieli schodzić. Dodatkowym plusem jest nasze zdrowie, na tak wyściełanej kanapie nasz kręgosłup odpoczywa.

Kiedy jesteś molem książkowym i szukasz swojego kącika, na szerokim parapecie możesz śmiało położyć poduszki dekoracyjne, a obok umieścić regał z książkami. W tak romantycznym miejscu możesz spędzać chłodniejsze wieczory z gorącym kubkiem czekolady. Jeżeli widok z Twojego okna jest piękny to jesteś prawdziwym szczęściarzem.

Kiedy jeszcze nie do końca zaopatrzyłeś się w meble, świetnym rozwiązaniem będzie rzucenie paru dużych poduch na podłogę. Posłużą nam za siedzisko, a salon będzie wyglądał niebanalnie. Umieszczone przy kominku, dadzą nam świetnie miejsce do leniuchowania.

Do czego dobierać poduszki dekoracyjne i na co zwrócić uwagę?

Kiedy dobieramy poduszki do naszego wnętrza powinniśmy pierw dokładnie się rozejrzeć i przemyśleć kilka kwestii. Zwróć uwagę na:

  • Kolor twoich ścian i mebli oraz pozostałych elementów wyposażenia
  • Porę roku, która akurat zawitała. Jest to bardzo ważne ponieważ poduszki mocno włochate nie bardzo będą pasowały latem, kojarzą nam się raczej z możliwością wtulenia w chłodny zimowy wieczór.
  • Charakter Twojego wnętrza. Romantyczne motywy na poduszkach nie będą współgrały z industrialnym wnętrzem.
  • Jeżeli dom zamieszkuje większa liczba osób lepiej zrobić małą burze mózgów, żeby potem nikogo nie drażnił np. za bardzo jaskrawy kolor poduszki dekoracyjnej.

Sprawdź nasz artykuł jakie poduszki do szarej kanapy?

Jak dobrać poduszki dekoracyjne – ilość jest ważna.

Im więcej tym lepiej, ale nie przesadźmy w tych wariacjach, bo w całym tym szaleństwie możemy się łatwo zagubić. Miejsce, w którym mają się znajdować poduszki dekoracyjne, ma być estetyczne i co najważniejsze ma tam być tez miejsca dla nas.

Ważne jest również to w jakim stylu mamy wnętrze. W klasycznym wnętrzu najlepiej będzie się prezentować parzysta ilość poduszek. Powinny być one w podobnych wzorach, fakturach i kolorze. Najczęściej spotykana kombinacja ułożenia poduszek to po dwie poduszki dekoracyjne po obu stronach mebla. Jak dobrać poduszki dekoracyjne do wnętrza nowoczesnego? Tu mamy większą swobodę w kolorze, wzorze czy fakturze poduch, ale pamiętajmy, aby ich ilość była nieparzysta.

Niezależnie od ilości poduszek układamy je zazwyczaj od największej do najmniejszej, ale równie fajnie wyglądają wszelkiego rodzaju wariacje, które czasem mogą zaskoczyć bardzo pozytywnie.

KOSZYK 0